Ivan Hlas - aktuality
Ivan Hlas
Ivan Hlas
2005  2006  2007  2009

AKTUALITY 2008

31.12.2008
Vyzkoušejte nové diskusní fórum a držme si do nového roku společně palce, aby bylo vůči spamovacím robotům odolnější než to původní.
PF 2009 bez viagry a jiných lahůdek Vám přeje admin :-)

pf2009
28.12.2008
...STEJNĚ TAK JAKO VŠECHNO NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE A AŤ SE VÁM DAŘÍ!!!

24.12.2008
Krásné a klidné Vánoce, hodně zdraví a štěstí, spoustu lásky a kupu dárků přejí všem přátelům, kamarádům, známým, posluchačům i náhodným kolemjdoucím Ivan, Olin a Norbi a my všichni okolo :-)

11.11.2008
Po dlouhé době pro změnu stručné slovo admina:
Ve fotogalerii najdete pár čerstvých fotek ze včerejší narvané Balbínky.

25.10.2008

Vážení přátelé,
tak to přišlo, a máme jednu smutnou aktualitku. Naše Trio poprvé po pěti letech nedojelo na koncert. Velice se tímto omlouváme příznivcům z Bílovce a okolí, ale některé prosté věci nejsou v téhle zvláštní zemi v lidských silách. Člověk by předpokládal, že téměř šest hodin na cestu k Ostravě bohatě stačí. Svůj hloupý omyl jsme zjistili, když jsme se po strastiplné cestě otáčeli v půl osmé ze stojící kolony aut s vědomím, že tuhle misi prostě nelze splnit. A jak naše Trio možná znáte, bylo pěkně nasrané. Ptáte se na koho? Prosím, dosaďte si každý podle svého, kdo sleduje trapnou reality show posledních dnů. Připomíná to dění na základní škole, bohužel zvláštní. Kluci přicházejí do puberty, tvoří se party, které se před sebou vytahují, někdy dost drsně. Pokukuje se po holkách, ale ještě se úplně neví, jak na to. Na učení se tak nějak zapomíná. To je v tom věku normální. Problém je, že si toto chování někteří jedinci nesou do dospělosti a stávají se, kvůli své odlišnosti, politiky. Těmi, kteří by se měli především starat o to, aby člověk, který nemá pubertální mocenské ambice, mohl nějak, (v rámci možností), v pohodě žít. To znamená i normálně dojet do práce. No nic, to mi jen tak ujelo. Vraťme se na dálnici D1 do třináctikilometrové zácpy. Za cedulí "Musíme to opravit" stojí uprostřed kilometrového úseku jeden smutný člověk s lopatou. Takový malý český Don Quichote. Bylo by krásné, kdyby na té ceduli stálo "Musím to opravit".
Tak se, přátelé, omlouvám za tenhle výlev, ale jistě znáte ten pocit bezmoci, kdy vina z bordelu jiných padá na vaši hlavu.
Pozdravujeme do Bílovce a všude   mějte se moc hezky.
Ivan (i za kluky).


11.10.2008

Tak jsem si všimnul, že už je tu podzim - to je hrůza, jak to letí. Tak si užíváme barviček a mírné nostalgie, překonáváme podzimní choroby a hlavně hrajeme pro radost. Snad i jiných. Zmínil bych například naprosto improvizovaný koncert na Budči (přemyslovské hradiště; Ivan Hlas, Jan Hrubý, Vláďa Vytiska, Jiří Bartoš) s naprosto neopakovatelnou atmosférou. Bohužel, foto z akce nevyšlo. Nebo občasné setkávání s kořeny (Ivan Hlas, Jiří Šlupka Svěrák, Eda Khun – Salmovská literární Kavárna) - foto z akce vyšlo. Teď se aktuálně chystá naše Trio na oblíbenou moravskou štaci, přibyla Jihlava, tak se těšíme. A jak čas letí, líhnou se nové písničky, tak jsme zvědavi, co jim řeknete. Snažím se zkompletovat pár okamžiků do toho ohlédnutí, já se přiznám, že radši koukám dopředu, ale snad to hezky vyjde. Tak kdyby vás přepadla nějaká podzimní chandra, přijďte na koncert a my ji z vás dostanem. Ale přijďte klidně i jen tak.
Mějte se krásně a naviděnou. Ivan


22.8.2008

Vážení přátelé,
velice se omlouváme za odmlku, která, jak jsem s hrůzou zjistil, trvá už od jara. Teda, já jsem o tom věděl, jenom se neustále ta díra zvětšovala a - znáte to. A tak jsem se osmělil a zkusím vytvořit takový můsteček a tu propast překlenout. Máme se dobře, jsme relativně zdrávi a hrajeme pořád moc rádi. Tímto velice děkujeme za vzkazy a povzbuzení a různá přání, ono to vypadá banálně, ale obrovsky to těší. A je z toho bezvadná energie. Takže jsme se rozhodli, že pro vás začátkem podzimu, až se vrátíte z prázdnin a dovolených, zkusíme vytvořit takové malé ohlédnutí za naším Triovým létem. Tím pádem bychom se napojili na to jaro. Tak přejeme ještě hodně hezkých letních zážitků a vždycky a všude se na vás těšíme.
Ivan (i za kluky)


19.5.2008
Ve čtvrtek 22.5. mezi 20. a 23. hodinou večerní poslouchejte Radio Beat! U příležitosti vydání 2CD 25 let v tom... do studia dorazí Olin Nejezchleba a přivede s sebou svoje spoluhráče napříč kapelami, jmenovitě dorazí Ivan Hlas, Pavel Skála, Ondřej Konrád a Standa Barek, na telefonu budou čekat Vláďa Mišík, snad i Zuzana Michnová, a určitě bude ty 3 hodiny o čem povídat!

15.5.2008
K dnešnímu dni máme hned dvě zprávy. Do kin právě přichází již zmiňovaný film Jana Hřebejka U mě dobrý, k němuž napsal hudbu Norbi. Film je kouzelný, hudba taktéž, takže se určitě jděte podívat, stojí to za to!
A u Indies dneska vychází dvojcédéčko Jaroslav Olin Nejezchleba - 25 let v tom... Celou polovinu tvoří záznam loňského stejnojmenného koncertu, na kterém zahrálo i Trio. Ivan s Norbim také nebudou chybět na křtu, který proběhne 3. června ve Vagonu na Národní třídě. Další podrobnosti najdete na www.bluessession.cz.

16.4.2008

Vážení přátelé, tak už máme "Olivu" pokřtěnou, myslím, že opravdu důkladně. Tímto děkuji kmotrům – bratrům Krčmářovým, kteří křtili v Balbínce, Lence FilipovéJiřímu Rašovskému, kteří totéž elegantně provedli v Red rocku a Pavlu Stohlovi, našemu moravskému kmotrovi v Harvartu ve Znojmě. Děkujeme také moc ozdobě těch koncertů, Kátě Svobodové, a kdo by se o ní chtěl dozvědět víc, ať si ťukne na katerinasvobodova.wgz.cz. Víme o tom, že tahle spolupráce není zdaleka poslední. No, a hlavně děkujeme vám za krásnou účast, atmosféru a inspiraci. Uzavřu tuhle krátkou aktualitku větou, která mě opravdu nadchla. Pronáší je v novém filmu Honzy Hřebejka "U mě dobrý" Bolek Polívka. Norbi k tomu filmu dělal muziku a premiéru má patnáctého května. To jen tak na okraj. Bolek říká: "Vlak by měl jet tak pomalu, aby motýli mohli otevřenými okny svobodně létat dovnitř a zase ven, jak praví klasik." To je něco pro tuhle dobu, že? Jako pohlazení. Tak se mějte všichni moc hezky, zdravím i za kluky a doufáme, že se zase někde potkáme.
Ivan


6.4.2008
Jak už bylo na tomto místě slíbeno, do fotogalerie přibyly fotky ze čtvrtečního večírku v Red Rocku. Pro úplnost - hostování si zopakovala Katka Svobodová a jako křtící kmotři se zúčastnili Lenka Filipová a Jiří Rašovský.

4.4.2008
Pokud si v úterý 8.4 ve 22:35 zapnete ČT1, budete mít možnost shlédnout v rámci cyklu Sólo pro... záznam koncertu Tria z Brna ze Staré Pekárny. Více informací a možnost sledování pořadu po internetu najdete tady.
P.S.: Fotodokumentaci z druhého křestu nového cédéčka najdete o víkendu na obvyklém místě.

24.3.2008
Pro ty z vás, kteří ještě neměli příležitost slyšet písničky ze zbrusu nového cédéčka, jsme připravili malou ochutnávku v podobě krátkých střihů ve formátu mp3. K oknu s ukázkami se dostanete také kliknutím na ikonu s notičkou v levém sloupci.

11.3.2008
Ve fotogalerii si můžete hned začerstva prohlédnout pár fotek ze včerejší našlapané Balbínky, kde úspěšně proběhl první pražský křest CD Láska jako oliva. Jako host zazpívala Ivanova dcera Katka Svobodová, která hostuje i na nahrávce. Také připomínáme všem (a hlavně těm, na které se včera nedostala vstupenka) druhý pražský křest, který se uskuteční 3.4. v Red rocku.
Současně chceme upozornit, že byl dneškem spuštěn on-line prodej, takže pokud se vám nechce obíhat obchody, stačí kliknout myší tady kousek vlevo, vyplnit objednávku a cédéčko vám přijde na dobírku domů.

Láska jako oliva
4.3.2008

Vážení přátelé, mám pár technických aktualit. Křest desky v Balbínce je opravdu vyprodán, netušili jsme, že bude takový zájem. A tak jsme si řekli, že je to pro nás i pro vás škoda se nepotkat a zajistili jsme druhý křest, stejně důležitý jako ten první. Bude se konat 3.4. v Red rock klubu ve Veleslavíně a bude koncipován jako večírek. Koncert s hosty a různá překvapení, například ve volbě kmotrů. Bližší údaje o klubu na www.redrock.cz, nelekejte se, že na tento den je psána soukromá akce. Jste zváni všichni, kdo v dobrém přijdete nebo přijedete. Doprava je tam dobrá, i když to na první pohled nevypadá.
To naše nové CD už je v prodeji všude, kde se prodávají desky Indies, v Praze vím o prodejně v ulici Viktora Huga na Smíchově a Bontonlandu. Ale po desátém by měla být ke koupi snad i jinde. No, uvidíme. Měl by začít i internetový prodej (tady), dolaďují se technické věci, doladíme v nejbližší době. A v neposlední řadě budeme Lásku jako olivu prodávat na koncertech, konečně budou mít posluchači možnost si koupit přesně to, co slyšeli. Sice to trvalo, ale zaslechl jsem, že prý to stojí za to. A to by bylo krásný. Mějte se moc hezky a těšíme se na setkání.
Ivan (i za kluky)


3.3.2008
Všichni, kteří nedočkavě čekají na jakoukoli zmínku o novém CD, by si měli tento pátek 7.3. v 9.00 naladit Radio Beat, kde v pořadu Rockerova rána Ivan určitě něco prozradí a možná i zahraje. Informace o vysílacích frekvencích a o internetovém vysílání Beatu najdete tady. Pro ty ještě nedočkavější Ivan právě teď sepisuje pár informací, které se během zítřka objeví na tomto místě.

5.2.2008

Vážení přátelé, tak jsem si už tady připadal, jako když v květnu zajdu někam do podniku a tam visí zaprášené vánoční koule a pavučina pomalu zahaluje jmelí. Pár vybledlých péefek na nástěnce s fotkou fotbalového týmu okresního přeboru, která hlásá, že v roce 1986 se mužstvo umístilo na krásném sedmém místě. Fuj. Milion omluv za to, ale čas hrozně letí a práce bylo až až. Tak to vypadá, že desátého března fakt pokřtíme novou desku, hrajeme kde to jde. Norbi dodělává muziku k celovečernímu filmu, společně pracujeme na pohádce pro Říši loutek (nejtěžší práce, pro tříleté děti – nádhera), všechno by se mělo na jaře objevit. Televize nám natočila kus koncertu na Staré pekárně v Brně, to poběží začátkem dubna snad třikrát, hrajeme tam i pár nových písniček. Jinak doufám, přátelé, že jste všichni zdraví a v pohodě, my poměrně ano. A tak doufám, že i když tenhle rok osobně moc krásně nezačal, tak to vybere v průběhu a ještě si užijeme hezkých věcí habaděj. Moc se na Vás těšíme při hraní a v rámci své frekvence aktualit přeji krásné jaro. I za kluky.
Ivan2005  2006  2007  2009