Ivan Hlas - aktuality
Ivan Hlas
Ivan Hlas
2005  2006  2008  2009

AKTUALITY 2007

pf2008
21.12.2007

Vážení a milí, přejeme všem krásné Vánoce, hlavně klid a pohodu. A do Nového roku zdraví, radost a hodně úspěchů. A to bez výjimky příznivcům i nepříznivcům našeho Tria. A my se budeme snažit, aby se co nejvíce těch druhých stalo těmi prvními. Tak hodně štěstí a na naše setkávání nejen u hudby!
Ivan, Norbi, Olin
P.S.: Omlouváme se, že ještě není po ruce seznam koncertů, pracuje se na tom intenzivně, takže hned začátkem roku Vám ho budeme schopni předložit. Děkujeme.


20.12.2007
Dříve než Ivan sepíše tradiční vánoční zdravici, dovolíme si vás zatím pozvat, jak se v tomto čase sluší a patří, na pohádku. Mezi autory pohádkové hudby se totiž po Ivanovi (Jak si zasloužit princeznu) zařadil letos Olin (a dokonce ztvárnil postavu potulného kejklíře), na nahrání má lví podíl i Norbi, takže už je vlastně celé Trio pohádkové :-)
A teď to hlavní: pohádka se jmenuje Křišťálek meč, podle předlohy Karla Šiktance ji natočila Jitka Němcová a vysílat ji bude ČT1 ve středu 26.12. ve 20.00 hodin.

14.12.2007
Ivan se moc omlouvá všem svým příznivcům z Lipova a okolí za zítřejší zrušené vystoupení, ale chřipkový virus, který ho poctil svou návštěvou, hraje momentálně přesilovku, a jak Ivan usilovně sípal do telefonu, takový Hlas bez hlasu, to fakt nemá cenu...
A my přejeme brzké uzdravení!

4.12.2007
Do fotogalerie přibylo pár čerstvých fotek z Havlíčkova Brodu.

16.10.2007

A PŘECE SE TOČÍ! Tak je to konečně tady, 10.10. v deset hodin a deset minut, (na vteřiny jsme nekoukali), začalo naše Trio nahrávat novou desku. S pohledem na nebe a souhlasným vrkáním žižkovských holubů rozezněli pánové první harmonie z dvanácti zbrusu nových písniček, které posluchači ještě vážně neměli možnost slyšet. K tomu přibyly čtyři písničky již hrané, ale nikde nenahrané. K hudební harmonii patří i harmonie osobní, v našem Triu samozřejmost, a tak práce pěkně pokračuje. Svědčí i fyzické schránce umělců, každé ráno musí vyběhnout šest pater, nejvíc běhá Norbi a bude asi brzy nejštíhlejší. Tak nám držte palce, ať se Vám pisničky líbí. Deska vyjde začátkem března u Indies a bude ji provázet nebývalá kampaň, tak se o ní snad dozvíte. Ale u nás budeme informovat, pokud možno, pravidelně. Tímto se ještě omlouvám za všechny resty, byli jsme dost zaneprázdněni, do programu totiž nepíšeme soukromé a charitativní hraní, kterého neustále přibývá. A to je dobře, jenom k počítači se mi potom moc nechce. Tak pardon. Přejeme co nejdelší indiánské léto a těšíme se na setkání s Vámi.
Ivan, Norbi, Olin


1.8.2007
Ve fotogalerii najdete několik nových fotek z plzeňské Staré synagogy.

30.7.2007

Pozor, důležitá aktualita. Devatenáctého srpna nehraje Trio ve Slušovicích, ale na Trnkobraní ve Vizovicích. Soubor byl touto zprávou upřímně nadšen. Omluváme se za toto přeťuknutí, které, jak jsme pečlivě vyšetřili, vzniklo na základě nějakého přeťuknutí. Jinak zdravíme všechny posluchače a diváky za znásobující se projevy přízně, máme někdy pocit, že i lásky. A to je prostě nádherný. Takže děkujeme všem a přejeme krásný zbytek léta.
Ivan a Norbi a Olin


19.7.2007
Omlouváme se všem návštěvníkům těchto stránek za neplánovaný třídenní výpadek.
Admin

16.6.2007
Do fotogalerie jsme doplnili pár veselých fotek z pražského Kaštanu, kde Trio zahrálo na neformální oslavě narozenin kamaráda Syčáka.

27.5.2007

Vážení a milí, nic moc aktálního se neděje, až na to, že jezdíme jak čerti a začínáme zdobit letní festivaly. Pracujeme na tý vysněný desce a každý na svých projektech. Tak přejeme hlavně hezký léto, hodně zdraví a lásky, no a snad se někde mimo všední dny potkáme.
Ivan


26.5.2007
Ve fotogalerii se můžete podívat na několik aktuálních fotek, tentokrát trochu netradičně z pražské Bambiriády na Střeleckém ostrově.

19.3.2007

Vážení přátelé a kamarádi naší hudby, tak se zase ozývám s pár drobnými aktualitkami. Trochu se nám změnily některé termíny, tak je upřesním. Například je přeložen koncert v Holýšově z důvodu místního fotbalového zápasu a následných oslav, je jasné, že se dvě velkolepé akce na jednom místě vylučují. Takže tam bude přesun, termín se hledá. Jinak budou všechny úpravy v rubrice koncerty. Uplynulé týdny a dny byly pro nás šťastné, za nejdůležitější považuji dohodu o natáčení CD s firmou, u které jsem chtěl vždycky vydávat. Je to už předběžně naplánované, tak do toho jdeme tentokrát naplno. Radost nám udělalo také hraní na hodně rozdílných pódiích, od mysliveckého plesu ve Zbiroze, plese firmy Fruko v Jindřichově Hradci (výrobce toho nejlepšího tuzemáku), až po vysokoškolský klub Harvart ve Znojmě. Tam jsme hráli podruhé a bylo to jako se vrátit domů. To byla atmosféra, na jakou se nezapomíná. Trochu mám smutek z toho, že nám do Vysočan na "Česko hledá písničku" chodí málo lidí. Je to škoda, ty večery jsou neopakovatelné a hlavně soutěžící skvělí. Dobrá technika, je to fakt rozmanité, nápad k nezaplacení, fakt nevím. Přijďte nám zvednout náladu.
Tak přeji krásné brzké jaro a doufám, že se sejdeme někde u muziky.
Ivan


12.2.2007

Vážení přátelé, velice se omlouvám, že se na tomto místě neobjevila dlouho žádná aktualitka, a tudíž to vypadalo, že se vůbec nic neděje. Opak je pravdou. Byl jsem plně zaměstnán přípravou nové soutěžní hry pro všechny našince. Napadlo nás v prosinci při krátkém posezení v restauraci (jak jinak) udělat takový písničkový happening. Seděli jsme s písničkářem Pavlem Karasem a probírali současnou scénu. Zjistili jsme, jak jsou opět normální muzikanti, (tzv. z ulice), vytlačeni pod pojem okrajových žánrů. A přitom víme, že to jsou právě oni, kdo dělá českou písničku originální a neopakovatelnou. A tak nás napadla taková věc a začali jsme ji uskutečňovat. Zapojilo se víc nadšenců, kteří mají obdobný názor a jejichž jména jsou v oboru vysoce vážena. Jiří Dědeček, Ester Kočičková, Vladimír Vlasák, Ivan Prokop aj., postupně se nám to všechno krásně rozrostlo. V současnosti je uzavřeno jarní kolo, podmínky podzimního a dalších se všichni, kdo budou chtít, včas dozvědí. Vyčerpávající informace najdete na stránkách www.ceskohledapisnicku.cz. Všechno bude probíhat v divadle Gong ve Vysočanech, naše Trio a jiní význační hosté nebudou chybět. S novými písničkami.
Jinak vše zaplaťpánbůh při starém, hrajeme kde to jde a jsme rádi, když se přijdete pobavit. Je to prý čím dál tím lepší a to už snad ani nejde. Ale jo. Mám na jaro ještě pár zajímavých novinek, ale abych je nezakřikl, tak později.
Mějte se krásně. Ivan


7.2.2007
Ve fotogalerii naleznete čerstvý přírůstek v podobě několika vysmátých fotek ze včerejší vysmáté Balbínky.

5.2.2007
Pro všechny z vás, kteří by si chtěli začerstva připomenout atmosféru lednového Paláce Akropolis, máme výbornou zprávu: v pátek 9. 2. od 22:05 vysílá Český rozhlas Radiožurnál zkrácený záznam Olinova výročního koncertu z 16. 1. 2007!! Vysílací frekvence najdete tady, internetové vysílání si naladíte tady.
Repríza ze soboty na neděli 11. 2. pět minut po půlnoci tamtéž.

17.1.2007
Pokud se chcete podívat na fotky ze včerejšího báječného koncertu v Paláci Akropolis, najdete je na stránkách Blues Session.

12.1.2007
Aby byl výčet Olinových rozhovorů na rozhlasových vlnách kompletní, upozorňujeme ještě na neděli 14. 1., kdy nám ve 23:20 cosi povypráví v rubrice Letem kulturním světem Českého rozhlasu 6. Vysílací frekvence najdete tady, vysílání po internetu tady.

10.1.2007
A ještě jednou Radiožurnál: Tentokrát se Olin rozpovídá pořadu Ateliér Michaely Grimmové, a to tuto sobotu 13. 1. ve 20:35, v repríze hned v neděli ráno 5 minut po páté hodině, a kdo nemůže spát, stíhá i další reprízu v úterý 16. 1. v noci cca hodinu po půlnoci :-)

9.1.2007
Další informace o chystaném koncertě se můžete dočíst tento čtvrtek 11. 1. 2007 v Lidových novinách, které otisknou čerstvě spáchaný rozhovor s Olinem Nejezchlebou.

6.1.2007
A pokud se chcete o tomto koncertě dovědět něco víc, poslouchejte v pátek 12. 1. 2007 od 9:00 Radio Beat, kde se v Rockerově ránu na toto téma rozhovoří hlavní protagonista večera. Vysílací frekvence, vysílání po internetu a více informací najdete na www.radiobeat.cz.
Jestliže vám to bude ještě málo, ve 12:30 si můžete přeladit na Radiožurnál, kde vám v Hudebním telegrafu Olin určitě dopoví to, co na Beatu nestihne :-) Internetové vysílání Radiožurnálu najdete tady.

5.1.2007
Na www.muzikus.cz můžete soutěžit o vstupenky na níže zmiňovaný koncert!

2005  2006  2008  2009