Ivan Hlas - aktuality 2006
Ivan Hlas
Ivan Hlas
2005  2007  2008  2009

AKTUALITY 2006

31.12.2006
Olin - 25 let v tom...Všechny vás srdečně zveme 16. ledna 2007 do Paláce Akropolis v Praze na Žižkově, kde proběhne jedinečný koncert Olina Nejezchleby u příležitosti 25ti let setrvání na hudební scéně. Zahrají Ivan Hlas Trio, Etc... s Vladimírem Mišíkem, Njorek a Blues Session, jako hosté zazpívají Zuzana Michnová a Pavel Karas. Pokud ještě váháte, poslechněte si audio upoutávku!


28.12.2006
pf2007Ivan společně se svými kolegy přeje svým přátelům, posluchačům a vůbec vám všem do roku 2007 jenom to nejlepší, zdraví, štěstí, hodně krásných písniček a pohody, co se do vás vejde!!!


10.12.2006

Tak jsme se přehoupli ze zvláštního podzimu do zvláštní zimy a už se těšíme na Vánoce. Jak budeme lít olovo a rozkrajovat jablíčka a koukat, co nám příští časy přinesou. Každý má nějaké ty zvyky, já mám v tomhle období čas vegetačního klidu. Potichoučku děláme nové písničky a věřím, že je taky brzo uslyšíte. Přáníčko do Nového roku ještě připravíme, chystáme se v něm, v tom roce, potěšit nějakým nosičem. Snad to technicky vyjde, nechci to zakřiknout. Aktuálně hrajeme naposledy v tomhle roce 22. 12. v Balbínce, je to lepší asi zamluvit, minule jsme se nějak nevešli. Ale byla to radost. Fakt. Tak přeju trochu sněhu, ne moc, jen tak pro krásu a ještě se ozvu.
Mějte se krásně.
Ivan


18.11.2006
Včera ve večerních hodinách byl Norbi Kovács přistižen při nevěře, tedy nevěře čistě hudební. Svou maďarskou pecku - a nejen tu - si na pódiu Paláce Akropolis zahrál nikoli s Triem, jehož zbylí členové se zúčastnili tentokrát v roli diváků, ale s fenomenálním světově proslulým kytaristou Tommym Emmanuelem. A stálo to za to!!!
 
Norbi... Norbi... Norbi... Norbi... Norbi...


22.10.2006

Zdravím všechny na konci indiánského, nebo chcete–li babího léta. Blíží se období melancholie, poznávám to, když zkouším psát nové písničky. Je to sice hezký stav na chvíli, ale nebudeme mu podléhat. Proto vás všechny zveme i v měsíci padajícího listí, dešťů a slizkých mlh, přijďte za námi. Bude veselo. Příkladem šli nedávno v literární kavárně hrdinní umělci Šabach a Hlas, kteří po produkci oficiálně propili s diváky své nemalé honoráře. Další vzácné hosty tohoto pořadu proto tajím, možná vznikne nová tradice.
Ještě jednu na závěr. Žijeme ve zvláštní době a tak mě jedno dopoledne nepřekvapilo vykradené auto. Drahé autorádio bylo pryč. Ale v něm pracně sehnané CD Jak si zasloužit princeznu, s kterým jsme chtěli splnit pár slibů. Tak si představuju, jak si nějaký debil poslechne "co to má společnýho s láskou" a bude se stydět a bude plakat a dá se na cestu pokání. Takhle to přece u nás chodí. Mějte se moc hezky a těšíme se na vás.
Ivan


14.10.2006
12.10.2006 MlejnPři čtvrtečním fotografování v pražském klubu Mlejn jsme zcela ignorovali vcelku nepohledný prostor jeviště a soustředili jsme se výhradně na pohledné tváře jednotlivých hudebníků. Na výsledky se můžete podívat v naší fotogalerii.

4.9.2006

Vážení přátelé a příznivci, byl jsem požádán o malou aktualitku, tak to tímto plním.
Nejaktuálnější je, že jsme přežili léto, a to většinou způsobem velice příjemným, tj. s hudbou. Trio hrálo na rozličných místech naší krásné vlasti pro různé posluchače a musíme říct, že k všeobecné spokojenosti. Navázali jsme spoustu nových kontaktů a tak doufáme, že se to projeví v pokračování naší mise. My teď s klukama připravíme nějaké nové písně, některé staronové, některé na přání oprášíme a nově oblečeme. Pořád chodí lidi, proč nehrajeme tu a nebo tamtu, a mně je líto, že ty písničky nejdou hrát všechny. To bychom si chvíli poseděli. Tak snad vybereme ty pravé. Kapela nám bohužel ještě spí, není to z nezájmu našeho, ale je tržně ekonomická doba a pro větší soubor je to problém. Ale chystáme se něco zajímavého zase udělat.
Píšu na začátku školního roku, člověk se musí pořád učit, aby byl  pohodě a aby byla zábava. Na to se přichází většinou později, znám to dost dobře. Sledujte, prosím, náš program, přijďte se s námi pobavit a spojit pozitivní energii. Té není nikdy dost.
Já jsem si ještě přibral takovou zajímavost, každé třetí úterý v Literární kavárně v Řetězové ulici na Starém městě v Praze uvádím nějakého vzácného hosta. Je to večer povídání o všem, čtení, hraní písniček, vedený naprosto improvizovaně. Proběhl krásný večer s Ivanem Wernischem, třásla se mi kolena, ale Ivan je úžasnej a Norbi hrál jako vždy dokonale, tak se nám to nakonec hezky povedlo. Tenhle měsíc se moc těším, pozvání přijal Ladislav Smoljak. Určitě přijďte, myslím, že to bude zajímavé.
Na notách a zasílání písniček se pracuje a držte nám palce při pokusu natočit nové věci. Ta živá nahrávka z Balbínky se bohužel technicky nepovedla, ale neumdlíme, dokud to nebude ono.
Přeji Vám hodně úspěchů, radosti a klidu na muziku.
Ivan


9.8.2006
Do fotogalerie přibylo několik nových fotek z upršeného, ale přesto příjemného festivalu ve Lhotce u Mělníka. Vaši pozornost si zcela jistě zaslouží zejména Ivanův nový letní sestřih ;-)

11.7.2006
Omlouváme se všem, kteří se chtěli podívat tento čtvrtek na Trio do Valdštejnské zahrady, došlo k nedorozumění ze strany agentury a 13. 7. hrají Bluesberry. Ivana si můžete přijít poslechnout ve čtvrtek 10. 8. tamtéž.

6.7.2006
Zcela nově se můžete podívat i na několik videoukázek, které se podařilo zaznamenat při červnovém vystoupení Tria v pražské Balbínce.

24.6.2006
Máme dobrou zprávu pro všechny z vás, kteří ještě nemají ve své domácí diskotéce Ivanovo poslední CD Utek mi pes. Cédéčko si ode dneška můžete jednoduchým způsobem koupit prostřednictvím těchto stránek. Odkaz na objednávkový formulář najdete v levém sloupci.

Zároveň se můžete pokochat dalšími fotkami, tentokrát z Kolína a od našich východních sousedů z Piešťan. A že mělo Trio na Slovensku úspěch, o tom se dočtete tady.

27.5.2006
A protože fotek není nikdy dost, tak teď se můžete podívat, jak se pánové z Tria tvářili 24. května v Rikatádu.

23.5.2006
Následující informace je určena především těm, kterým se zítra dopoledne zdaří vyhnout se pracovním povinnostem. Pusťte si na Primě pořad Prima jízda - jedním z hostů bude Ivan.

10.5.2006
V rekordním čase se nám podařilo vymámit a umístit tady fotky ze Španělska. Najdete je na obvyklém místě.

9.5.2006
Ivan s Norbim se před nedávnem vrátili ze Španělska, kde hráli u příležitosti vernisáže Mirka Pošvice a Petra Faltuse. Celá akce zaštítěná Českým centrem se nadmíru povedla, hrálo se v krásném prostředí kostela přestavěného na galerii. Pánové podle vlastních slov navštívili úžasná místa a potkali úžasné lidi, zcela v duchu veršů z Aranky o španělské zemi a vypitém víně (pro méně znalé: "...potáhnem na španělskou zem - kde leží? / tam všechno víno vypijem - jsme svěží / prej je tam vůbec dobrej kraj, kde ti všechno daj / a ženský divoký..." :-)) V dohledné době bude k dispozici i fotodokumentace.
Zatím se ve fotogalerii můžete podívat na pár fotek z dubnové Balbínky, kde bylo - jak jinak - veselo:)
A ještě do třetice: Ivan touto cestou moc děkuje všem, kteří mu volají a píšou k zítřejším narozeninám a všem přeje krásné jaro!

1.5.2006
Ve fotogalerii najdete čerstvou porci fotek, tentokrát z prvomájové akce na Letenské pláni "Bez komunistů a nikdy jinak".

3.4.2006
Na důkaz toho, že Ivan je už zdráv a v plné formě, si můžete v naší fotogalerii prohlédnout pár fotek ze včerejšího koncertu v pohodovém pražském klubu Rikatádo.

3.4.2006
Další "papírový" rozhovor s Ivanem vyjde 24. dubna v časopise Digitální byt. Všichni s napětím očekáváme, O ČEM se vzhledem k zaměření časopisu vlastně hovořilo... :o)

20.3.2006
Dnes a zítra jsou bohužel ze zdravotních důvodů ZRUŠENY koncerty v Rikatádu a v Petrovicích. Ivan se moc omlouvá všem, kteří se těšili, ale velký a zákeřný bacil - mutant, který mu obsadil hlasivky, vede momentálně vysoko na body, takže Ivan je schopen se vyjadřovat pouze posunkovou řečí. Doufáme, že se skóre v nejbližších dnech otočí, a přejeme brzké uzdravení!

10.3.2006
Dobrá zpráva pro všechny, kteří čtou raději z papíru než z obrazovky: v dubnovém čísle časopisu Folk & Country (vychází 28.3.2006) vyjde velký čtyřstránkový rozhovor, který s Ivanem vedl publicista Tomáš Hrubý. Máte nejvyšší čas skamarádit se s trafikantem!

22.2.2006
Ivan se omlouvá všem, kteří se dnes večer chystali přijít na jeho vystoupení v Roudnici. Koncert se bohužel odkládá na dosud neurčený náhradní termín a to z prostého důvodu - písnička potěší, ale HOKEJ JE HOKEJ!!!:-)))).

18.2.2006
Konečně jsme dostáli jednomu ze svých početných slibů a na stránce diskografie si můžete poslechnout několik zvukových ukázek. Ale že nám to trvalo...

17.2.2006
Pokud televizní program nelže, potom byste si v úterý 21. února ve 22:10 měli naladit Primu: Ivan bude hostem Tomáše Hanáka v talkshow Vodopád.

5.2.2006
TV ÓčkoVčera avizovaný rozhovor se opravdu uskutečnil, byl natočen a bude v daných termínech i odvysílán. My vám zatím jako ochutnávku nabízíme alespoň malou fotoreportáž :o)

4.2.2006
Zítra bude Ivan natáčet rozhovor na TV Óčko pro pořad Hydepark. Inkriminovaný díl Hydeparku se bude vysílat v neděli 26.2. v 11:00 a v repríze ještě 27.2. ve 13:00 a 28.2. ve 21:00. Ti z vás, kteří nemají zavedenou kabelovou televizi, nemusí věšet hlavu - Óčko si můžete "naladit" i na internetu!

16.1.2006
Přestože převážnou většinu z nás (snad s výjimkou polárních medvědů) zatím sužují třeskuté mrazy a už se moc těšíme na jaro (Ivan přímo hrozně:-), věříme, že si i v té nejprudší vánici najdete cestu za pohodovou písničkou, která zahřeje a která nám to čekání zpříjemní. Všechny vás srdečně zveme zejména 23. ledna do pražské Balbínky, kde se bude živě nahrávat Trio. Přijďte podpořit!

2005  2007  2008  2009